KaravanyLubna.cz

Podmínky a informace

Předání a vrácení:

Vozidlo se předává první den pronájmu vždy v 14:00, a vrací se poslední den pronájmu vždy do 10:00, pokud není s pronajímatelem jinak domluveno. Vůz se předává čistý s plně natankovanou nádrží PHM, stejně tak se i vrací. Plyn a vodu nájemce před vrácením nedoplňuje. Odpadní nádrž a nádrž z WC je nájemce povinen před vrácením vozu vyprázdnit, v opačném případě účtujeme vždy servisní poplatek 1500 Kč za vyprázdnění. Převzetí a předání vozu zabere cca 60-90 minut a je třeba s tím počítat. Vůz je vybaven hasicím přístrojem a lékárničkou, při jejich použití je nájemce následně povinen zakoupit novou lékárničku či hasicí přístroj. Den předání a den vrácení vozidla se počítá jako jeden den pronájmu. 

Pracovní doba půjčovny se rozumí doba, kdy předáváme vozidla do nájmu, připravujeme pro zákazníka a přebíráme zpět. Jsou to pracovní dny PO-PÁ v čase 9-17 hod., a SO v čase 9-14 hod. Neděle , svátky a dny pracovního klidu, časy mimo pracovní dobu pracujeme jen vyjímečně a to po dohodě obou stran. Tato služba je zpoplatněna příplatkem 500,- Kč. 

Nájemce (Řidič):

Nájemcem může být fyzická nebo právnická osoba. Řidičem může být buď nájemce, nebo i další spolucestující, vždy starší 21 let a 2 roky praxe. Vůz bude pronajat po předložení dvou dokladů totožnosti nájemce (občanský průkaz nebo cestovní pas a řidičský průkaz). Nájemce je fyzická osoba, u firem je smluvně vždy vázán řidič jako osoba fyzická. Vůz smí řídit pouze nájemce a osoby uvedené ve smlouvě o nájmu jako další řidiči (splňující stejná kritéria jako nájemce). Je zakázáno ve voze kouřit a jakkoli jej upravovat (polepováním, vrtáním, šroubováním, demontáží částí apod.).

Dokumenty, smlouvy:

Smlouva o pronájmu vozidla a všeobecné smluvní podmínky a v případě právnické osoby Ručitelské prohlášení naleznete ZDE. Smlouvy vytiskněte, podepište, Naskenujte (Nafoťte a pošlete zpět na emailovou adresu. To samé uděláme na naší straně.
Při převzetí a vrácení vozidla bude podepsán Předávací protokol.

Pronájem zahrnuje:

Neomezený, nebo omezený počet nejetých kilometrů (dle náj. smlouvy), plyn (propan) 1 láhev/týden a v případě zimního období se dává i druhá láhev, která je zpoplatněna viz.ceník., WC chemii, povinné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, havarijní pojištění na území celé Evropy se spoluúčastí 10 %, asistenční služby, dálniční známku ČR a vybavení viz. základní vybavení karavanu a doplňkové vybavení obytného vozu. 

Platby za pronájem:

Po potvrzení rezervace pronajímatelem vám přijdou emailem platební informace s částkou k zaplacení zálohy, kterou je potřeba zaplatit do 3 dnů.  Záloha je ve výši 50% celkového pronájmu. Pokud není daná částka včas zaplacena, je vozidlo uvolněno pro další klienty. Doplatek pronájmu je nutno uhradit nejpozději 30 dnů před převzetím vozidla. Jestliže je rezervace kratší než 30dnů, tak se platí celá částka pronájmu.

Pojištění vozidla:

Vozy mají uzavřené pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla s územní platností dle zelené karty, jsou havarijně pojištěny se spoluúčastí 10 %, min. však 10 000 Kč. Spoluúčast hradí vždy nájemce. Veškeré škody vzniklé na vozidle třetími osobami (odcizení, poškození, vandalismus, dopravní nehoda) musí být vždy a v každém státě šetřeny policií a nájemce je povinen dodat písemný a čitelný protokol o této události, viz. VOP / všeobecné obchodní podmínky. Pokud výše složené kauce nestačí na pokrytí vzniklé škody nebo spoluúčasti, je nájemce povinen rozdíl doplatit do 5 pracovních dnů.

Délka Pronájmu:

Min. Délka pronájmu jsou 3dny (účtuje se navíc servisní poplatek 1 500,- Kč). Tento pronájem je možný pouze v období Září-Květen. V období Červen-Srpen je možný pronájem na 7, 14, 21 dnů a to vždy s výměnou v Sobotu, viz. Předání a Vrácení výše

Způsoby rezervace:

Vozidlo si zarezervujete buď telefonicky (doporučujeme) nebo on-line formulářem. V průběhu první rezervace je nutná registrace do systému, která slouží mj. k přiřazení slev za budoucí opakované pronájmy. Po úspěšném ukončení rezervace vám na uvedený e-mail přijde potvrzení o provedené rezervaci. Jakmile obdržíme rezervaci, tak vám pošleme emailem pokyny k platbě a odkaz na nutné dokumenty k pronájmu.

Storna a Kauce:

Kauce ve výši 20 000,- Kč.  se platí v hotovosti při předávání vozu a vrací ihned při vrácení vozidla v případě bezeškodního průběhu pronájmu.

V případě odstoupení od smlouvy ze strany nájemce účtuje pronajímatel nájemci odstupné ve výši 50 % z celkového sjednaného nájemného při odstoupení od smlouvy 61 a více dní před sjednaným prvním dnem pronájmu, 50 % z celkového sjednaného nájemného při odstoupení od smlouvy 31 až 60 dnů před sjednaným prvním dnem pronájmu, 100 % z celkového sjednaného nájemného při odstoupení od smlouvy 1 až 30 dnů před sjednaným prvním dnem pronájmu. Při předčasném ukončení pronájmu se nespotřebovaná část nájemného nevrací. Doporučujeme si sjednat pojištění proti stornu.

Specifika jízdy obytným vozem:

S obytným vozem se manipuluje snadněji než s přípojeným karavanem. Je tedy vhodnější pro ty, kteří nemají zkušenosti s manévrováním s připojeným vozíkem či karavanem. Jedná se však o auto s hmotností na hranici 3,5 tuny a s rozměry přesahující na délku 7 metrů a na výšku 3 metry! Mějte na paměti, že výška vozu je 3,2m, může se stát, že se díky ní nevejdete pod některé menší mosty nebo třeba do vjezdové brány do některých kempů! Výšce podjezdu věnujte zvýšenou pozornost!!!

Doporučujeme například zakoupit navigaci do chytrých telefonů Sygic GPS Camper Navigation (Europe), která pracuje i s parametrem výška vozu!

Ideální rychlost pro cestování po dálnici je okolo 110 km/hod. Ve vyšších rychlostech se stává vůz méně ovladatelným a méně stabilním. Je nutné také počítat se silou bočního větru i se vzdušnými víry od projíždějících vozidel. Při couvání používejte také couvací kameru. Při nepřehledných situacích požádejte spolucestující o navádění. Pomocník se vždy postaví, tak, aby ho řidič dobře viděl ve zpětném zrcátku! 

Slevy:

Viz ceník. Slevy se nekombinují.

Domácí Zvířata:

Domácí mazlíčci jsou možní pouze po předchozí domluvě a s příplatkem – dohodou.